İskeçeli yöneticiler prefabrik sınıflar ve yeni okul binaları için Atina’daydı
24-09-2020
İskeçe belediye başkan yardımcıları Manolis Fanurakis ve Yannis Zerenidiz, Atina’da Bina Altyapısı (Ktiriakes İpodomes) A.Ş’yi ziyaret ederek İskeçe’deki anaokullarında kullanılacak prefabrik sınıfların teslim edilme konusunu görüştü. Belediye başkan yardımcıları Fanurakis ve Zerenidis prefabrik sınıfların teslim edilmesinde yaşanan gecikmenin nedenlerini araştırdı.

Okul, hastane, mahkeme, cezaevleri gibi kamu binalarıyla ilgili konularla yetkili olan Bina Altyapısı Anonim Şirketi yetkilileri, Kovid -19 pandemisi nedeniyle iki yıllık anaokulu eğitimi için prefabrik sınıfların belediyelere teslim edilmesinde gecikme yaşandığını belirterek, prefabrik yapıların önümüzdeki haftalarda teslim edileceğini belirttiler. Sınıfların, aralarında İskeçe belediyesinin de olduğu ülke genelindeki belediyelere 12 Ekim tarihine kadar teslim edileceği ifade edildi.

İskeçe belediye başkan yardımcıları Fanurakis ve Zerenidis, Eğitim Bakan Yardımcısı Sofia Zaharaki’yle de görüşme fırsatı buldu. Görüşmede İskeçe belediyesinde yer alan okulların ihtiyaçları ele alındı. Ayrıca İskeçe belediye sınırları içinde yeni okul binalarının yapımı da değerlendirildi. Görüşmede hangi okullarla ilgili konuların ele alındığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Eğitim bakan yardımcısı Zaharaki’nin İskeçe belediyesi sınırları dahilindeki konuları yakından takip edeceğini ifade ettiği kaydedildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com