Atina’daki terör operasyonunda üç kişi yakalandı
24-09-2020
Atina’da polis düzenlediği terör operasyonuyla üç kişiyi gözaltına aldı.

Anti terör ekiplerince “Halkçı Mücadeleciler Grubu” örgütüne yönelik operasyon sonucunda, silah ve patlayıcı madde bulundurmaktan suçlanan 38 ve 42 yaşında iki erkek ve 36 yaşında bir kadın yakalandı. 23 Eylül Çarşamba günü yapılan operasyonda yakalanan kişilerin yedi aydır takipte oldukları açıklandı.

“Halkçı Mücadeleciler Grubu” adlı örgüt üyesi olmakla suçlanan söz konusu kişilerin önümüzdeki günlerde mahkemeye sevk edilecekleri kaydedildi. Adı geçen örgütün 2014 yılında İsrail büyükelçiliğine yapılan saldırı, 2015 yılında Sintagma’daki Yunanistan Sanayiciler Birliği’ne bombalı saldırı, 2017 yılında Atina’da Eurobank şubesine bomba konulması, 2017 yılında Atina İstinaf Mahkemesi’ne silahlı saldırı ve bomba konulması, 2018 yılında SKAİ televizyon kanalına yapılan saldırı gibi terör eylemleriyle suçlandığı kaydedildi.

Operasyon kapsamında dört evde yapılan aramalar sonucunda adeta bir cephaneliğin ele geçirildiği açıklandı. Özellikle Kukaki bölgesindeki evde; çeşitli tiplerde patlayıcılar, kalaşnikof mermileri, tabancalar, bilgisayar ve tabletlerin bulunduğu ifade edildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com