ABTTF: “Azerbaycanlı kardeşlerimizin her daim yanındayız”
13-10-2020
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Azerbaycan’a destek açıklaması yayımladı. ABTTF, Ermenistan’ın sivil yerleşim yerlerini hedef alan saldırılarını kınadı.

Ermenistan’ın sivilleri hedef alarak insanlık suçu işlediği vurgulanan açıklamada, Azerbaycan’a ait Dağlık Karabağ’daki işgale ve sivillerin hedef alındığı saldırılara son verilmesi istendi.

ABTTF’nin açıklaması şöyle: “Batı Trakya Türk toplumunun Avrupa ve uluslararası alandaki temsilcisi Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) olarak Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırgan tutumunu ve Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerini hedef alan saldırılarını en sert şekilde kınıyoruz. Ermenistan, doğrudan sivilleri hedef alarak uluslararası insancıl hukuku ihlal etmekte, dünyanın gözü önünde savaş ve insanlık suçu işlemektedir. Öte yandan Batı medyası Ermenistan’ın Gence kentine düzenlediği ve sivillerin hayatını kaybettiği saldırıya neredeyse hiç değinmeyerek çifte standartlı tutumunu devam ettirmiştir. Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, 1993 yılında aldığı 822, 853, 874 ve 884 sayılı kararlarında Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından derhal ve koşulsuz olarak çekilmesini talep etmiştir. Ermenistan, BM’nin değinilen kararlarını ivedilikle uygulamalı, Azerbaycan’a ait Dağlık Karabağ’daki işgaline ve sivilleri hedef alan saldırılarına ivedilikle son vermelidir. ABTTF olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizin işgale karşı verdikleri mücadelede her daim yanındayız ve onlarla dayanışma içerisindeyiz.”


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com