Miçotakis geliyor…
14-10-2020
Başbakan Kiriakos Miçotakis, Meriç iline geliyor.

Başbakanlık bürosundan yapılan açıklamada, Başbakan Kiriakos Miçotakis’in 17 – 18 Ekim tarihlerinde Meriç (Evros) ilini ziyaret edeceği bildirildi. Başbakanın Semadirek adasına da gitmesi bekleniyor.

Yapılan açıklamada, ziyaret öncesinde Başbakan Miçotakis ile Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, eyalet genelindeki YDP milletvekilleri ve Meriç ilinden sorumlu eyalet başkan yardımcısının katılımıyla video konferans yapıldığı ifade edildi. Görüşmede bölgenin sorunları ve kalkınma imkanlarının ele alındığı kaydedildi.

İnternet üzerinde yapılan görüşmeye, Kavala milletvekili olan Savunma Bakanı Nikos Panayotopulos’un da katıldığı bildirildi.

Bu arada, Başbakan Kiriakos Miçotakis’in oğlu Konstantinos Miçotakis vatani görevini Meriç ilinde yapıyor. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Miçotakis’in oğlunu ziyaret edip etmeyeceği konusunda bilgi verilmedi.

Kısa bir süre önce oğlunun yemin törenine katılması beklenen Miçotakis’in bölgeye yapacağı ziyaret, pandemi nedeniyle söz konusu törene davetlilerin alınmayacağının açıklanması üzerine ertelenmişti.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com