Savcı Altın Şafak üyelerinin serbest bırakılmasında ısrar ediyor
21-10-2020
Altın Şafak davasında savcı Adamandia İkonomu, sanıkların temyiz kararına kadar serbest bırakılmaları talebinde ısrar etti.

Mahkeme heyeti başkanı Maria Lepenioti’nin, savcının 11 sanığın sabıkalı sicillerini görmezden geldiğini, bunun yanı sıra İoannis Lagos’un kısıtlayıcı önlemleri ihlal ettiğini göz ardı ettiğini söylemesi üzerine savcı ile mahkeme başkanı arasında yaşanan gerginlik sonrasında duruşma bugün devam etti. Savcı İkonomu bugünkü duruşmada tezlerinin doğruluğunu savunan bir konuşma yaptı.

Davaya bakan savcı İkonomu, Fissas’ı öldürmekten hüküm giyen Rupakias dışındaki sanıkların temyiz kararına kadar serbest bırakılmaları yönündeki talebinde ısrar etti. İkonomu, sanıklarla ilgili ortaya koyduğu tezleri tekrarladı ve temyiz kararına kadar serbest kalmaları gerektiğini kaydetti.

Kendisine yöneltilen suçlamaların etik olmadığını dile getiren savcı İkonomu, savcılık makamı olarak yaptığı önerilerin bazı çevrelerin hoşuna gitmediği için suçlandığını savundu. Savcı İkonomu, yeni ceza yasasının cezaların ertelenmesini kolaylaştırdığını da iddia etti.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com