Gümülcine’de Ermenistan’a dayanışma etkinliği
22-10-2020
Gümülcine’de “Ermenistan ve Artsah’la (Karabağ) Dayanışma Etkinliği” düzenlendi. Gümülcine Ermeni Topluluğu tarafından organize edilen etkinlik, 21 Ekim Çarşamba akşamı şehir meydanındaki kılıç anıtı önünde yapıldı.

Ermenistan ve Karabağ Ermenileriyle dayanışma etkinliğine, Gümülcine Ermeni Kilisesi’nin yanı sıra, Gümülcine’deki Pontuslular derneği, Küçük Asyalılar derneği, Kuşlanlı Babalar Derneği, Evroslular derneği, Kapadokyalılar derneği ve Gümülcine’de eğitim gören Kıbrıslı Rum öğrenciler destek verdi.

Gümülcine Belediye Meclis Başkanı Kleopatra Stoyanidu ise belediye meclisi üyelerinin Ermenistan halkı için kabul ettiği destek bildirisini okudu.

Rodop YDP Milletvekili Evripidis Stilyanidis, Rodop SİRİZA Milletvekili Dimitris Haritu ve Rodop ili eski milletvekili Yorgos Petalotis de etkinliğe mesaj gönderdi.

Dayanışma etkinliğine katılanlar tarafından yapılan konuşmalarda Azerbaycan’ın, Ermeni halkına yönelik haksız saldırılar gerçekleştirdiği öne sürülerek, bu savaşın arkasında Türkiye’nin olduğu iddia edildi.

Etkinlikte Ermenice ve Yunanca şarkılar seslendirildi ve çeşitli dernekler tarafından konuşmalar yapıldı.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com