Batı Trakya pamuğunun tamamı satıldı
26-10-2015
Yunanistan’da üretilen pamuğun yüzde 50’sini satın alan işadamları, Levent Sadık Ahmet başkanlığında Yunanistan’ı ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Ziyarette bölgede üretilen pamuğu yakından gören işadamları, Yunanistan pamuğunu satın almaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getirdiler. İşadamı Levent Sadık Ahmet ise bu sezon Batı Trakya’da üretilen pamuğun tamamının satıldığını söyledi.

“TÜRKİYE VE YUNANİSTAN EKONOMİK İŞBİRLİĞİ ALANINDA ÇOK DAHA FAZLASINI YAPABİLİR”

Ziyaretle ilgili olarak GÜNDEM’e konuşan Şirikçoğlu Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçioğlu şunları söyledi: “Yunanistan’a bir iş ziyaretinde bulunduk. Yunanistan’ın ciddi bir ekonomik krizde olduğunu gördük. Burada uzun yıllardan beri bir işadamı olarak pamuk alımına devam ediyoruz. Şu anda aylık tüketimimiz 6 bin ton. Aylık olarak da 4,5 milyon metre denim (kotlanmış üretim) üretimimiz var.

İşadamı Levent Sadık Ahmet bey Yunanistan’da bizlere çok büyük destek oluyor. Tüm pamuk alımlarımızda bizlere Levent beyin katkısı oldukça fazla oluyor. Yunanistan’ın da ekonomik krizde olduğunu düşünecek olursak, burada biz Türk işadamları olarak ciddi bir misyon görevi almamız gerektiğini düşünüyorum. Biz Yunanistan’la çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. İşbirliğimizi arttırmamız gereken iki komşu üllkeyiz. Türkiye ve Yunanistan ekonomik ve ticari işbirliği alanında çok daha güzel ve önemli işlere imza atabilir ve atmalıdır da. Bu iki ülke halkının da yararınadır. Çünkü Türkiye ve Yunanistan’ın tarih boyunca uzun yıllar dost iki ülke olduğunu göz ardı etmememiz gerekir. Bu çerçevede çalışmalarımıza devam etmemiz gerekir diye düşünüyorum.”

“BATI TRAKYA’DA ÜRETİLEN PAMUĞUN TAMAMINI SATTIK”

İşadamı Levent Sadık Ahmet ise ziyaretle ilgili olarak GÜNDEM’e yaptığı açıklamada, Batı Trakya’da üretilen pamuğun tamamının satıldığını ifade ederek şunları söyledi: “Bu sezon Batı Trakya pamuğunun tamamını sattık. Ayrıca Yunanistan’da üretilen pamuğun yüzde 50’sini de satın alındı. Yunanistan’ın diğer bölgelerinden pamuk alımlarımıza devam ediyoruz. Kalite olarak bu yıl hava şartlarından dolayı aldığımız pamuğun orta düzey kalitede olduğunu belirtmek istiyorum.”

Yunanistan’ı ziyaret eden işadamları arasında Şahtaş Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Taşçı, DONE Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Yürürdurmaz ve ASCOT Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Tanış da yer aldı.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: ÖA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com