BAKEŞ’ten eğitim yılı mesajı
12-09-2018
Batı Trakya Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) yeni eğitim yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

BAKEŞ mesajında; çocukların ve gençlerin geleceğini şekillendiren eğitim sürecinin, sadece bireylerin değil toplumların da geleceği için büyük önem taşıdığını vurguladı.

BAKEŞ’in 2018 – 2019 eğitim – öğretim yılı mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Geleceğin teminatı olan öğrencilerin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Çocukların ve gençlerin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumların da geleceği için büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla görev yapan öğretmenlere büyük görev düşmektedir. Velilerin çocuklarıyla daha yakından ilgilenmelerinin, okulu ve öğretmenleri ile sürekli ilişki içinde olup eğitim sürecinde bizzat yer almalarının, okulları sahiplenmelerinin çok yararlı sonuçlar doğuracağına inanmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrenciler olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na ve ülkemiz Yunanistan’a başarılar getirmesini temenni ediyoruz.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com