Gümülcine Medresesi temsilcileri Eğitim Bakanı ile görüştü
11-02-2019
Gümülcine Medrese-i Hayriye öğrenci ve encümen heyeti temsilcileri Eğitim Bakanı Kostas Gavroglu ile görüştü.

Türkçe ders saatlerinin azaltılmasını öngören bakanlık kararına karşı başlattıkları eyleme geçtiğimiz günlerde ara veren Medrese encümen heyeti ve öğrenci temsilcilerinden oluşan heyet, 7 Şubat Perşembe günü Atina’da Eğitim Bakanı Kostas Gavroglu ile görüştü. Bakanla yapılan görüşmede Rodop SİRİZA Milletvekili Mustafa Mustafa ve bakanlığın din işleri genel sekreteri Yorgos Kalancis de hazır bulundu.

Olumlu ortamda geçtiği bildirilen görüşmede Gümülcine Medresesi temsilcilerinin taleplerini sözlü ve yazılı bir şekilde aktardığı ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak GÜNDEM’e kısa bir açıklama yapan Gümülcine Medresesi Encümen Heyeti Başkanı Hasan Molla, görüşmenin olumlu havada geçtiğini belirterek, “Biz taleplerimizi yazılı ve sözlü olarak ilettik. Görüşmede milletvekili Mustafa Mustafa da yer aldı. Önümüzdeki Perşembe günü yani 14 Şubat’ta yeniden görüşme kararı alındı. Umut ediyorum ki olumlu bir çözüm bulunur ve beklentilerimize yanıt verilir.” diye konuştu.

Medrese temsilcileri geçen hafta okuldaki boykota ara vermiş ve ders saatleriyle ilgili yaşanan soruna tatmin edici çözüm bulunması halinde eylemin nihai olarak sonlandıracaklarını belirtmişlerdi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com