Müftüler, Büyükelçi Özügergin’i ziyaret etti
08-04-2019
Batı Trakya Türkleri’nin seçtiği müftüler İbrahim Şerif ve Ahmet Mete, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’i ziyaret etti.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, 4 Nisan Perşembe günü Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, Büyükelçi Burak Özügergin’le görüştü.

Ziyaretle ilgili olarak büyükelçiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ile bugün verimli bir görüşme yaptık. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın karşı karşıya kaldığı sorunları ele aldık." ifadelerine yer verildi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim şerif ise yaptığı paylaşımda, "Bugün T.C. Atina Büyükelçisi Sn. Burak Özügergin'e hoşgeldin ziyaretinde bulunduk. Kendisiyle verimli bir görüşme yaptık, kendisini B. Trakya’ya davet ettik. Kabullerinden dolayı teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ise sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: "Atina Büyükelçimiz Sn. Burak Özügergin beyefendiye hoşgeldin ziyaretinde bulunduk. Hayırlı hizmetler dilerim."

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1076
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com