Darbeciler için "güvenlik zaafiyeti" iddiası
23-04-2019
Yunan basınında, darbecileri korumak için tahsis edilen 90 kişilik polis gücünün 3'e indirildiği öne sürüldü.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan ve yargı kararınca serbest bırakıldıktan sonra yoğun koruma altına alınan sekiz asker ile ilgili "güvenlik zaafiyeti bulunduğu" iddia edildi.

Eleftheros Tipos gazetesi, Danıştay tarafından sığınma hakkı tanınmasının ardından kaçırılma ya da öldürülme korkusuyla Yunan Polis Teşkilatı’na (ELAS) ait bir binaya yerleştirildiğini belirttiği darbecileri korumak için tahsis edilen 90 kişilik polis gücünün üçe indirildiğini öne sürdü.

Gazete haberinde, sekiz darbecinin bir yıldan uzun süredir bulundukları binanın son günlerde Özel Terörle Mücadele Birimi’ne (EKAM) bağlı üç polis tarafından 8'er saatlik ara ile nöbetleşe korunduğu, bu durumun kaçak askerler açısından "güvenlik zaafiyeti oluşturduğu" ifade edildi.

Yunan basınında daha önce çıkan haberlerde, yargının sığınma hakkı verip cezaevinden salıverdiği sekiz darbeci askerin, aralarında keskin nişancıların da bulunduğu 90 kişilik polis gücüyle korumaya alındığı belirtilmişti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com