Batı Trakya’da Ramazan Bayramı coşkuyla kutlandı
04-06-2019
Ramazan Bayramı dolayısıyla Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nda bayramlaşma töreni düzenlendi.
Fotoğraflar

Bayramın birinci günü başkonsolosluk bahçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin de katıldı.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nda düzenlenen bayramlaşma töreni 4 Haziran Salı günü saat 10:00 – 12:00 arasında yapıldı. Törene Evros, Gümülcine, İskeçe illeri ile yurt dışından yüzlerce soydaş katıldı.

Törene Rodop ili milletvekilleri Ayhan Karayusuf, İlhan Ahmet ve Mustafa Mustafa, İskeçe ili milletvekili Hüseyin Zeybek, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Ìskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Mustafçova Belediye Bakanı Cemil Kabza, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, azınlık mensubu eyalet ve belediye meclis üyeleri, azınlık kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanısıra 2 Haziran Pazar günü yapılan seçimlerde Mustafçova Belediye Başkanı seçilen Rıdvan Delihüseyin, Yassıköy Belediye Başkanı seçilen Önder Mümin, Sapçı – Maronya Belediye Başkanı seçilen Dinos Haritopulos ile eyalet meclisi ve belediye meclislerine seçilen üyeler katıldı.

Başkonsolosluk bahçesinde düzenlenen bayramlaşma töreninde konukları, Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ve eşi Aslı Ömeroğlu’nun yanısıra, konsolosluk çalışanları karşıladı. Törene katılanlar Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin ile de bayramlaşma imkanı buldu.

Başkonsolosluktaki bayramlaşmanın yanısıra azınlık kurum ve kuruluşlarında da bayramlaşma törenleri düzenlendi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1076
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com