Adaylar arasında zait yarışı devam ediyor
08-07-2019
7 Temmuz erken genel seçimlerinde ülke genelindeki partiler arasında durum kesinleşirken, adaylar arasındaki zait yarışı devam ediyor.

Resmi olmayan sonuçlara göre, azınlıktan Rodop ilinde İlhan Ahmet’in milletvekilliği ile İskeçe ilinde Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran’ın milletvekilliği kesinleşti. Rodop ilinde SİRİZA Partisi’nden de Türk aday Özgür Ferhat birinci sırada yer alıyor.

Rodop ilinde YDP’den Evripidis Stilyanidis ile KİNAL’dan İlhan Ahmet kesin olarak seçilirken, SİRİZA’dan kimin milletvekili seçileceği Özgür Ferhat ile Dimitris Haritos arasındaki yarışın sonuçlanmasından sonra kesinlik kazanacak. Saat 01:00 itibarıyla İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı sonuçlara göre Özgür Ferhat, Dimitris Haritos’dan 101 oy önde görünüyor. Ancak iki aday arasındaki zait yarışı kıyasıya bir şekilde devam ediyor.

İskeçe ilinde ise YDP’den Spiros Çilingiris ile SİRİZA’dan Hüseyin Zeybek’in seçilmesi kesinleşirken, KİNAL adayı Burhan Baran da KİNAL adayları arasındaki yarışı önde götürüyor. Burhan Baran’ın yarışı önde bitirerek, vekil seçilmesi çok büyük ihtimal.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com