Özgür Ferhat seçim sonuçlarına itiraz edecek
08-07-2019
Rodop ili SİRİZA milletvekili adayı Özgür Ferhat, seçim sonuçlarına itiraz edeceğini açıkladı.

Seçim akşamı geç saatlere kadar yarışı önde götüren, ancak son 25 sandığın açıklanmasıyla ikinciliğe düşen Özgür Ferhat, sonuçlara itiraz etmeye hazırlanıyor.

Milletvekili adayı Özgür Ferhat, konuyla ilgili olarak 8 Temmuz Pazartesi günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Değerli Rodop ili vatandaşları; 7 Temmuz milletvekilliği seçim sonuçları Rodop’ta tam olarak netliğe kavușmamıștır. Șu an değișik resmi kurumların verileri uyușmuyor.Bu yüzdende seçmenimin verdiği desteği boșa çıkarmamak için tüm yasal haklarımı kullanıp olası usulsüzlüğü ortadan kaldırmaya çalıșacağıma söz veriyorum. Saygılarımla.”

Konuyla ilgili olarak GÜNDEM’e konuşan Özgür Ferhat, İçişleri Bakanlığı, eyalet ve belediyelerden kendi oylarıyla ilgili olarak farklı verilerin verildiğini söyledi. Ferhat, “Bu üç kurumdan da farklı rakamlar geliyor. Gerekli evrakları topluyorum. Gereken hazırlıkları tamamladıktan sonra sonuçlara itiraz edeceğim. Şu anda avukatlarımla olayı değerlendiriyoruz ve takip edeceğimiz yöntemi belirliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com