“Her doğum için 2 bin euroluk yardım verilecek”
31-07-2019
Sosyal Sigortalardan Sorumlu Çalışma Bakan Yardımcısı Donma Mihailidu bir televizyon kanalına verdiği röportajda 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren her doğan çocuk için ailelere 2 bin euro yardım verileceğini açıkladı.

Mihailidu, yaptığı açıklamada yardımdan sadece yüksek gelire sahip ailelerin yararlanıp yararlanmayacağının henüz netlik kazanmadığını belirtirken, yüksek gelire sahip ailelere ödenek verilememesi halinde düşük gelirli ailelere verilecek doğum ödeneğinin miktarının arttırabileceğini söyledi.

Bakan Yardımcısı ayrıca hiç bir sosyal yardım programının kaldırmayacağını veya yardım miktarını düşürmeyeceklerini, tam aksine bazı yardımların daha da arttırılacağını ifade etti. Mihailidu, “Hedefimiz en zor durumda olan ailelerimizin güçlendirilmesidir. Böylece neslimizin en büyük sorunu olan demografik yapı sorununu ele alıp taleplere cevap verebiliriz.” ifadelerini kullandı. Mihailidu sosyal yardımlardan faydalanan kesimin bu yardımlara gerçek anlamda ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Mihailidu son olarak yoksulluğun sosyal yardımlarla ortadan kaldırılamayacağını, öncelikle işsizlik sorununun ortadan kaldırılması ve daha fazla iş imkanı sağlanması gerektiğini söyleyerek, hükümetin bunun için gerekli stratejilerinin hazır olduğunu vurguladı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1080
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com