GAT Gençlik Festivali yoğun katılımla gerçekleşti
01-08-2019
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyetlerini yürüten Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT), 31 Temmuz Çarşamba günü Gümülcine şehir meydanında 9. Geleneksel GAT Gençlik Festivali’ni düzenledi.
Fotoğraflar

Gençlik Festivalinin sunuculuğunu Şevval Mehmetoğlu ve Emre Ömer yaptı.

Etkinlikte BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı bir selamlama konuşması yaptı. Dernek Başkanı Baltacı konuşmasında, “Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ailesi olarak çok mutluyum. Gençliğimizle gurur duyuyoruz. Genç Akademisyenler Topluluğu gerek spor ,gerekse kültür alanında böyle başarılı organizasyonlara imza atmaya devam ediyor. Gençliğimiz sayesinde, geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

Etkinlik yerel gruplardan “Dream Team”in sahne almasıyla başladı. “Dream Team” üyeleri birbirinden güzel şarkıları seslendirerek katılımcıları doyasıya eğlendirdi.

Daha sonra ise Türkiye’den gelen ünlü sanatçı Mehmet Erdem sahneye çıktı. Türk müziğinin sevilen sanatçısı Mehmet Erdem gençlere muhteşem bir konser sundu.

Konseri, festivale evsahipliği yapan BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı ve GAT Başkanı Tufan Bodur’un yanı sıra, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Konsolos İbrahim Sakli, Doğu Makedonya – Trakya (DMT) Eyalet Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, DMT Meclis üyesi Mustafa Katrancı, DEB Partisi Gençlik Kolu Başkanı Burak Adil, Gümülcine belediye meclis üyesi Rıdvan Molla İsa, BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet’i temsilen danışmanı Sibel Osmanoğlu, GTGB Başkanı Necat Ahmet, Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat, SİRİZA Partisi milletvekili adayı Özgür Ferhat ve diğer yerel yöneticiler ile çok sayıda müziksever izledi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1082
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com