Kocaçay köprüsü için imzalar atıldı
13-11-2019
Doğu Makedonya Trakya Eyaleti ile yüklenici firma Akmon Energiaki ATE Şirketi arasında Rodop ilindeki Kocaçay (Lissos) köprüsünün yapımı için sözleşme imzaladı.

Köprü, Büyük Sirkeli ve Kozlukebir köylerini birbirine bağlayan Menetler çayı olarak da bilinen Kocaçay (Lissos) nehri üzerine inşa edilecek.

2,5 MİLYON EURO’LUK PROJE

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram şu ifadeleri kullandı:

"Rodop ili sınırları içinde yer alan Büyük Sirkeli ve Kozlukebir köylerini birbirine bağlayan Kocaçaya (Lissos) köprü yapımı için Doğu Makedonya Trakya Eyalet (DMT) Başkanı Hristos Metios, yüklenici firma olan Akmon Energiaki ATE Şirketi ile sözleşme imzaladı.

Bölge halkı için büyük önem arzeden köprü için düzenlenen imza töreninde, firma yetkililerin yanı sıra, DMT Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram, Eyalet Meclis Üyesi Tarkan Multaza ve Rodop İlinden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Çalikidis de hazır bulundu.

Proje, 153 metrelik bir köprü ve mevcut yolu yeni düzenlemeye uyarlamak için iki tane kavşak yapımı içeriyor. Proje köprü ve kavşakların yanı sıra gerekli olan köprü ve yolların ışıklandırma ve işaretleme çalışmalarını da içermektedir. Projenin toplam maliyeti yaklaşık 2,5 milyon Euro'dur."

KÖPRÜ OLMADIĞI İÇİN BÖLGE HALKI DAHA FAZLA MESAFE KAT EDİYOR

Özellikle kış aylarında yağan yağmurla birlikte çayda artan su seviyesi, araçların geçişine izin vermiyor. Bölge sakinleri köylerine ulaşabilmek için katettikleri mesafeyi iki – üç katına çıkartmak zorunda kalıyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1076
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com