GÜNDEM’in haberinden sonra Topiros Belediyesi’nden açıklama
14-11-2019
Topiros Belediyesi, Belediye Başkan Yardımcısı Smaragda Vahareli imzasıyla azınlık okullarına gönderilen ve tamir işlerinde yardımcı olabilmek için bölgedeki azınlık ilkokullarının mülkiyetinin belediyeye devredilmesini isteyen yazı nedeniyle bir açıklama yayımladı.
Fotoğraflar

GÜNDEM’de yer alan haberin ardından ortaya çıkan tepkilerden sonra yapılan açıklamada, olayın yanlış anlaşıldığı belirtildi ve “Yanlışlıkla farklı bir görüş oluştuysa özür dileriz” denildi.

14 Kasım Perşembe günü Topiros Belediyesi basın bürosu tarafından yayımlanan açıklamada; azınlık okullarındaki eğitimcilerin “FİLODİMOS” programı aracılığıyla onarım talepleri üzerine yazılı bir cevap verildiği ve belediyenin “FİLODİMOS” programı çerçevesinde azınlık okullarında çalışma yapabilmesi için tapu senetlerine sahip olması gerektiğinin bildirildiği ifade edildi.

Topiros Belediyesi’nin açıklamasında, “Yanlışlıkla farklı bir görüş oluştuysa özür dileriz. Belediyemizdeki azınlık okullarının ve tüm okulların yanındaydık, yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Bunu da görevde olduğumuz süre içinde okulların tüm faaliyetlerini maddi ve manevi olarak destekleyerek ispat ettik. Azınlık okullarını kendi imkanlarımızla desteklemeye devam edeceğiz, çünkü sizin çocuklarınız aynı zamanda bizim de çocuklarımızdır.” ifadelerine yer verildi.

Bu arada, 12 Kasım 2019 tarihli ve Belediye Başkan Yardımcısı Smaragda Vahareli imzasıyla azınlık okullarına gönderilen yazıda “FİLODİMOS” programından bahsedilmemişti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1076
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com