Müftülerin Ankara temasları tamamlandı
28-11-2019
Batı Trakyalı müftüler anavatan Türkiye’nin başkenti Ankara’daki temaslarını tamamlayarak Yunanistan’a döndü.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından kabul edildikten sonra aynı gün içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’la da görüştü. TBMM Başkanı Şentop, Batı Trakyalı müftüleri Mecliste kabul etti.

Görüşme ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop şu ifadeleri kullandı: “Batı Trakya’dan çok kıymetli misafirlerimiz vardı. Gümülcine Müftüsü Sayın İbrahim Şerif ile İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete’ye ziyaretleri için teşekkür ediyorum.”

YTB BAŞKANI ABDULLAH EREN İLE GÖRÜŞME

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Ankara ziyareti çerçevesinde T.C. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren ile de görüştü.

Ankara'da 27 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen görüşmeye ilişkin olarak YTB Başkanı Abdullah Eren sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: “İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif hocalarımızı kurumumuzda misafir ettik. Soydaşlarımızın ve Batı Trakya’nın sorunlarını derinlemesine ele aldık. Ziyaretleri için değerli hocalarımıza teşekkür ederim.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com