“Türkiye ile Güven Arttırıcı Önlemler donduruluyor” haberlerine başbakanlıktan yalanlama
03-12-2019
Atina’da Başbakanlık kaynakları, Türkiye ile Yunanistan arasındaki Güven Arttırıcı Önlemler’in dondurulduğuna dair haberleri yalanladı.

Maksimu Sarayı’na (Başbakanlık) yakın kaynaklar gün içinde medyada hükümete dayandırılarak ‘Türkiye ile Libya arasında varılan anlaşmalara tepki olarak Güven Arttırıcı Önlemlerin dondurulduğuna ilişkin’ haber ve açıklamaları yalanladı.

Başbakanlık kaynakları, Türkiye ile Yunanistan arasındaki Güven Arttırıcı Önlemler’in ve bu çerçevede yapılan görüşmelerin devam edeceğini, Aralık ayında yapılması planlanan askeri düzeydeki görüşmelerin normal bir şekilde yapılacağını açıkladı.

Bu arada basında yer alan haberlere göre; 3 Aralık Salı günü sabah saatlerinde Savunma Bakanlığı kaynakları tarafından, Türkiye ile Libya arasında varılan münhasır ekonomik bölge anlaşmasına tepki olarak Yunanistan hükümetinin Güven Arttırıcı Önlemleri’nin dondurulması kararının alındığı ifade edilmişti. Konuyla ilgili haberler üzerine Başbakanlık böyle bir kararın sözkonusu olmadığını ve Güven Arttırıcı Önlemler planlanmasının normal bir şekilde devam ettiği kaydedildi. Ayrıca sızdırılan haberlerle ilgili olarak araştırma yapılacağı ifade edildi.

Öte yandan anamuhalefet SİRİZA Partisi yayınladığı açıklamayla hükümeti “sorumsuzlukla” eleştirerek, konuyla ilgili kargaşaya son verilmesini istedi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com