Hacıören’de film sahnelerini aratmayacak olay!
10-12-2019
Rodop iline bağlı Hacıören köyünde yaşayan bir soydaşın arabası kaçak göçmenler tarafından çalındı.

Edinilen bilgiye göre, dağlık bölgedeki Hacıören köyünde kaçak göçmenler bir soydaşın boğazına bıçak dayayarak ellerini ve ayaklarını bağladılar ve arabasını çaldılar. Olay, 9 Aralık Pazartesi akşamı saat 18.00 civarında meydana geldi.

Hebilköy’den köyüne dönmekte olan Hacıörenli soydaşın, seyir halindeyken yolda topallayarak ilerleyen birini gördüğü ve yardım etmek amacıyla aracını durdurduğu ifade edildi.

Arabaya yaklaşan kaçak göçmenin sakladığı bıçağı kendisine yardım için duran soydaşın boğazına dayadığı, bu arada yol kenarında gizlenen ve bıçaklı olduğu anlaşılan diğer üç kişinin de araca girerek Hacıörenli soydaşı etkisiz hale getirdikleri kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, arabasından indirilen soydaşın elleri ve ayakları bağlandı. Kaçak göçmenlerin, soydaşın üzerindeki eşyaları da alıp, araçla olay yerinden uzaklaştıkları kaydedildi.

Kaçak göçmenlerin, çalıntı araçla Hacıören’in içinden geçerek uzaklaştıkları belirtildi.

Soydaşın kendi çabasıyla ellerini ve ayaklarını çözdüğü ve köyüne yalınayak gittiği ifade edildi.

Hacıörenli soydaşın olayla ilgili olarak köylüleri ve polisleri haberdar ettiği öğrenildi.

Hacıören'den kaçmayı başaran ve Mehrikoz bölgesinden Baldıran köyüne giden göçmenlerin yolu, köy çıkışında polisler tarafından kesildi, ancak polisleri gören göçmenlerin geri döndükleri belirtildi.

Kaçak göçmenlerin polise yakalanmamak için, aracı toprak bir yolda bırakarak ormana kaçtıkları öğrenildi.

Çalıntı araç Sirkeli Karakolu’na götürülürken, arabası çalınan soydaş da ifade vermek için çağrıldı.

Kaçak göçmenlerin yakalanması için Dedeağaç’tan getirilen özel eğitimli köpekler ve dronlarla arama yapıldığı ifade edildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com