Dış Politika Konseyi toplandı
12-12-2019
Yunanistan Dış Politika Konseyi, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ve Türkiye ile Libya arasında imzalanan anlaşmayla ilgili konuları ele almak üzere 10 Aralık Salı günü Atina’da toplandı.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias toplantıdan sonra yaptığı açıklamada son günlerde yaşanan olaylarla ilgili siyasi parti temsilcilerini bilgilendirdiğini belirterek, “Memnuniyetle söylemek isterim ki; yapılan toplantıda milli birlik ruhu tespit edilmiştir.” dedi.

Yunan toplumuna seslenen bakan Dendias, olayları soğukkanlılıkla değerlendirdiklerini vurguladı. Dendias, Avrupa Birliği'ne tam üye olan ve bir Avrupa ülkesi olan Yunanistan’ın karşılaştığı tüm sorunları çözebileceğini ifade etti.

Dış Politika Konseyi toplantısına Dendias’ın yanı sıra, dışişleri bakan yardımcıları Kostas Frangoyannis ve Kostas Vlasis ile Meclis Savunma ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Konstandinos Gulekas katıldı. Toplantıya Yeni Demokrasi Partisi’nden Aggelos Sirigos ve Makarios Lazaridis, SİRİZA’dan Yorgos Katrungalos ve Evangelos Kalpadakis, KİNAL’dan Andreas Loverdos ve Petros Efthimiu, Yunan Çözümü Partisi’nden Antonios Milonakis ve Evangelos Fanidis, Mera 25 partisinden Sofia Sakorafa katıldı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com