Önder Mümin : "Korkmuyoruz, hedefimizden şaşmıyoruz"
14-01-2020
Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Yassıköy Belediyesi Ana Muhalefet Listesi Başkanı Kiriakos Amucas ve bazı internet sitelerinin ırkçı, söylemlerde bulunduğunu ifade etti.

Keşan’a giden vatandaşlara otobüs tahsis ettiği iddialarıyla kendisini eleştiren ana muhalefet listesi başkanına yanıt veren belediye başkanı Önder Mümin, Amucas’ın söylemleriyle bölgenin uyumuna zarar verdiğini dile getirdi. Makamındaki minare ve kilise fotoğrafıyla ilgili olarak Kiriakos Amucas’ın eleştirilerine de cevap veren Önder Mümin, “Makamımda bulunan fotoğraftaki minare ve çan bölgemizin çok kültürlülüğünü ve ayrı dinden insanların bir arada huzur içindeki yaşamlarını simgelemektedir.” dedi.

Belediye Başkanı Önder Mümin'in yaptığı açıklama şöyle:

“Bazı internet sitelerinin ve Amucas'ın ırkçı, aşırı sağcı söylemlerine karşı şunu belirtiyorum: Sağlıklı, kalkınma amaçlı bir Avrupa Belediyesi komşu ülkelerle iş birliği ve dayanışma içinde olmakla mükelleftir. Ayrıca turizm ve yerel ekonominin kalkınması adına bu ülkelerden talepkar olmalıdır. Makamımda bulunan fotoğraftaki minare ve çan bölgemizin çok kültürlülüğünü ve ayrı dinden insanların bir arada huzur içindeki yaşamlarını simgelemektedir. Amucas ortamı aşırı söylemler ile ateşleyerek bölgenin uyumu açısından tehlike ve tehdit oluşturmaktadır. Metodu denenmiş ve hezimete uğramıştır. Bir kez daha kendisini istifaya davet ediyorum. Korkmuyoruz, hedefimizden şaşmıyoruz.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com