“Küresel salgın karşısında dayanışma ve işbirliği ruhuyla hareket etmemiz elzemdir”
28-03-2020
Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, küresel salgın karşısında dayanışma ve işbirliği ruhuyla hareket edilmesi gerektiği vurgulandı.

Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’le görüşüldüğü belirtilen açıklamada, tespit edilen vakalar ve son gelişmeler hakkında bilgi alındığı ifade edildi.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şöyle: “Mustafçova (Miki) Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’le görüştük. Soydaşlarımızın ikamet ettiği bu belediye sınırları dahilinde tespit edilen koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve son gelişmeler hakkında bilgi edindik. Bu vesileyle, kendisine başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletme imkanı da bulduk.

Salgınla mücadelede tüm yerel ve ulusal makamların uyarılarına riayet edilmesinin, Azınlık kurum ve kuruluşlarının aldıkları tedbirlere uyulmasının hem bireysel sağlık ve hem de toplum sağlığı bakımından büyük önem taşıdığını bu vesileyle bir kere daha hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Tüm insanlığı tehdit eden bu küresel salgın karşısında dayanışma ve işbirliği ruhuyla hareket etmemiz elzemdir.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com