Yunanistan’ı ziyaret edecek kişilerle ilgili ayrıntılar belli oldu
30-06-2020
Yunanistan’a gelebilecek kişilerle ilgili son ayrıntılar belli oldu.

Hükümet Sözcüsü Stelios Peças, 30 Haziran Salı akşamı yaptığı açıklamayla, 1 Temmuz tarihinden itibaren Yunanistan’a seyahat koşulları hakkında bilgi verdi.

Buna göre, daha önce olduğu gibi Schengen ülkesi vatandaşları ve Yunanistan’da oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları Yunanistan’a gelebilecek. Yapılan açıklamaya göre üçüncü ülke vatandaşlarından; AB vatandaşı aile üyelerine, sağlık alanında çalışanlar ve araştırmacılara, yaşlı kişilere bakanlara, sınır bölgesinde çalışanlara, tarım alanında mevsimlik işçilere, ulaşım ve denizcilik sektöründe çalışanlara, diplomatlara, askeri personele, insani yardım kuruluşları personeline, öğrencilere, milli ekonomi açısından yararlı işlerde çalışanlara Yunanistan’a giriş izni verilecek.

Açıklamada, Türkiye, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya sınır kapılarından geçişlerde yukarıda belirtilen istisnai durumlar için izin verileceği bilgisi yer aldı.

Yunanistan’a gelecek olanların seyahat etmeden 48 saat önce “Passenger Locator Form” adı altındaki formu doldurmaları gerekiyor. Söz konusu forma Visit Greece uygulamasından ya da travel.gov.gr sitesinden ulaşılabilir.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com