İskeçe Devlet Hastanesi doktorlarından açıklama
04-07-2020
İskeçe Devlet Hastanesi’nde görevli doktorlar, yayınladıkları açıklamada İskeçe hastanesinin tek başına ve yardım almadan mücadele etmek zorunda bırakıldığını savundular.

Hastane doktorları acilen Kovid -19 vakaları tespiti için moleküler analiz cihazı alınmasını talep etti. Merkezi hükümetin pandemiyle mücadelede yetersizliğine her gün şahit olduklarını belirten hastane doktorları, yapılan çağrıların sonuçsuz kaldığını ve İskeçe hastanesinin tek başına mücadele etmeye çalıştığını vurguladı. İskeçe ilinin her gün ortaya çıkan Kovid -19 vakalarıyla tüm ülke genelinde bilinen bir durumda olduğu belirtilen açıklamada, yetkililerin acilen yardım etmesi ve talepleri yerine getirmesi gerekirken, toplantı yapmayı tercih ettikleri kaydedildi.

İskeçe Devlet Hastanesi doktorları yayınladıkları yazılı açıklamayla yetkililerden acilen moleküler analiz cihazı alınarak hastaneye teslim edilmesini talep ettiler. İskeçe ilinin ülke genelinde en çok vakanın görüldüğü il olduğu hatırlatılan açıklamada, İskeçe’de yapılan testlerin Dedeağaç veya Selanik’e gönderildiğini ve bir veya iki gün sonra test sonucunun belli olduğu vurgulandı. Açıklamada hastanenin test sonuçlarını iki – üç gün içinde verirken, özel labaratuvarın aynı gün içinde verdiği de hatırlatıldı. İskeçe Devlet Hastanesi’ndeki doktorların açıklamasında sağlık personelinin her gün zor şartlarda mücadele ettiği, vakaların sürekli çıkmaya devam ettiği belirtilerek, personel sıkıntısının giderilmediği, sorunların devam ettiği, öte yandan yetkililerin ise talepleri yerine getirmek yerine, kendi aralarında toplantı yaptığı ifade edildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com