Erdem Hüseyin’den Rıdvan Ahmet’e istifa çağrısı
10-07-2020
Kozlukebir Belediyesi BİRLİK listesi ve ana muhalefet Başkanı Erdem Hüseyin, Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’i, Doğu Makedonya - Trakya belediye başkanları arasında gerçekleşen telekonferansa ve SİRİZA’nın turizmden sorumlu milletvekili Katerina Notopulu’nun Gümülcine’de düzenlediği toplantıya katılmamasını eleştirerek, istifa etmeye çağırdı.

Erdem, her iki toplantıda da Kozlukebir Belediyesinin temsil edilmediğini vurgulayarak, Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’in bunun gerekçelerini açıklaması gerektiğini söyledi.

Erdem Hüseyin, belediye başkanını sorumsuzluk içinde hareket ettiğini ve belediye sakinlerinin bu dönemde en karanlık günleri yaşadığını iddia etti.

Erdem Hüseyin, “Yukarıda bahsettiğim toplantılara sudan bahanelerle katılmayan ya da katılmak istemeyen sn. Rıdvan Ahmet, siz bu halkın seçtiği bir belediye başkanı olduğunuzu unutmuş durumdasınız. Eğer bu kadar aciz ve sorumsuz bir başkan olmaya devam edecekseniz bu görevi derhal bırakmalısınız. Kendinizi, düşüncelerinizi, görüşlerinizi yetkililere anlatamayacak durumda iseniz, bulunduğunuz makamdan derhal istifa etmelisiniz.

Sizin sorumluluğunuz Kozlukebir belediyesi sakinlerini en üst düzeyde davet edildiğiniz toplantılarda temsil etmekle yükümlüsünüz. Sudan sebeplerle, içi boş mazeretlerle sorumlu olduğunuz görevlerden kaçmamanız gerekir.” dedi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com