“Bu uygulmayla Batı Trakya Türk toplumuna karşı ayrımcılık devam etmiştir”
10-07-2020
Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında basına verilen 20 milyon euroluk yardım paketine Batı Trakya’daki azınlık basınının dahil edilmemesine tepki gösterdi.

DEB Partisi tarafından yapılan açıklamada, azınlık basınının söz konusu yardım paketine dahil edilmemesinin bir ayrımcılık olduğu vurdulandı.

DEB Partisi tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemiz Hükümetinin, koronavirüs salgını ile ilgili halkı bilgilendirme kapsamında basına vereceği 20 milyon euroluk mali destekte Batı Trakya Türk Azınlık basınının yer almaması dikkatlerimizden kaçmamıştır. Yasalar çerçevesinde yayın yapan Batı Trakya Türk azınlık basınının, hangi kriterlere göre mali yardım kapsamı dışında bırakıldığını anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu uygulamayla maalesef Batı Trakya Türk toplumuna karşı ayrımcılık devam etmiştir. DEB Partisi olarak Batı Trakya Türk Azınlık basının koronavirüs salgını süresince en az diğer basın organları kadar halkımızı sürekli ve zamanında bilgilendirdiği için, bu mali destek kapsamına alınmasını talep etmekteyiz.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com