Azınlık belediye başkanları “Antonis Tritsis” programının tanıtımına katıldı
13-07-2020
Selanik’te 10 Temmuz Cuma günü düzenlenen “Antonis Tritsis” programının tanıtımına azınlık belediye başkanları da katıldı.

Yunanistan İçişleri Bakanlığı tarafından EETAA ve Batı, Doğu ve Orta Makedonya ile Trakya Belediyeler Birliği’nin İşbirliği ile düzenlenen “Antonis Tritsis” programının tanıtım etkinliğine Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin de katıldı.

"Ioannis Vellidis" konferans merkezinde gerçekleşen etkinlikte, İçişleri Bakanı Takis Theodorikakos “Antonis Tritsis” ismiyle adlandırılan Kalkınma ve Dayanışma Programının tanıtımını yaptı.

Yunanistan İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülecek olan projenin altyapı çalışmaları, dijital yakınsama, sürdürülebilir kalkınma, çevre ve sivil koruma, mal ve hizmet tedariki alanında gerçekleştirilmesi planlanan projenin değeri 2,5 milyar euroyu bulacağı belirtildi.
2020 - 2023 yılları arasında uygulanacak olan “Antonis Tritsis” programının finansmanı ise, Mevduat ve Krediler Fonu ile Avrupa Yatırım Bankasından karşılanacak.

Projenin yaklaşık olarak 40 bin kişiye iş imkanı sağlanması bekleniyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com