Kipis sınır kapısına saat uygulaması
06-08-2020
Hükümet Sözcüsü Stelios Peças, koronavirüs salgını karşısında alınan yeni önlemler çerçevesinde, Kipi sınır kapısı da dahil olmak üzere kara sınır kapılarından yarından itibaren gece saat 11’den sabah 7’ye kadar giriş – çıkış olmayacağını açıkladı.

Hükümet Sözcüsü Stelios Peças, koronavirüs salgını karşısında alınan yeni önlemler çerçevesinde, Kipi sınır kapısı da dahil olmak üzere kara sınır kapılarından yarından itibaren gece saat 11’den sabah 7’ye kadar giriş – çıkış olmayacağını açıkladı. Bulgaristan – Yunanistan arasındaki Promahona sınır kapısından ise 24 saat hizmet verilmeye devam edilecek.

Dün yapılan açıklamada, Yunanistan – Arnavutluk arasındaki Kakavia sınır kapısının 23:00 – 07:00 saatleri arasında kullanılamayacağı belirtilmişti.

Bugün Hükümet Sözcüsü, yarın (7 Ağustos) akşamdan itibaren Promahona hariç açık olan diğer sınır kapıları için de aynı uygulamanın geçerli olacağını duyurdu.

Söz konusu sınır kapıları arasında Kipi (İpsala) sınır kapısı da yer alıyor.


ÜÇ ENDİŞE ODAĞI VAR

Hükümet Sözcüsü Peças, şu anda üç endişe odağı tespit edildiğini söyledi. Birinci endişe odağanı, koronavirüs vakalarının artış gösterdiği Balkan ülkelerinden sık sık ülkeye giriş yapan Yunan vatandaşları, soydaşlar ve Yunanistan’da oturma izni olanlar olarak tanımlayan Peças, endişe yaratan ikinci odağın ise gece kulüplerinde ayakta duran müşteriler, düğünler, vaptiz törenleri, çeşitli etkinlikler olduğunu söyledi.

Peças, bir diğer tehlikenin de toplu taşıma araçları olduğunu belirtti.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com