Atina alarmda
10-08-2020
Oruç Reis'in sismik çalışma yürüteceği alan için 23 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edilmesi Atina’yı alarma geçirdi.

Oruç Reis'in sismik çalışma yürüteceği alan için 23 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edilmesi Atina’yı alarma geçirdi. Ulusal Güvenlik Konseyi (KYSEA) bugün (10 Ağustos Pazartesi) saat 12:00’de Başbakanlık Konutu’nda toplanıyor.

Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında Başbakan Kiriakos Miçotakis başkanlık edecek.

Bu arada, güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Doğ Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili kuvvet komutanları arasında da bir toplantı gerçekleşiyor.

Yerel basında yer alan haberlerde ise Evros ve Rodop ilindeki askeri birliklerin alarm durumuna geçirildiği ve tüm izinlerin iptal edildiği belirtildi.

Oruç Reis'in sismik çalışma yürüteceği alan için 23 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edildi.

Buna göre Oruç Reis, Ataman ve Cengiz Han isimli gemilerle birlikte Doğu Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında daha önce ilan edilen bölgede sismik çalışmalarını yürütecek.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com