Test için 10 yaş sınırı
11-08-2020
Saat 24:00'de kapanmayan restoran, kafe ve barları 10 bin euroluk ceza bekliyor. İkinci ihlal durumunda ise işyeri 20 gün süreyle kapatılacak.

Sivil Koruma ve Kriz Yönetimi Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, bugün gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında dün açıklanan önlemlerin yeniden altını çizdi.

Hardalias, 10 yaş ve altındaki çocuklardan gerek kara, gerekse hava yoluyla Yunanistan’a girişlerinde test istenmeyeceğini söyledi. Buna göre 2011’den sonra doğan çocukların Yunanistan’a giriş için PCR testi yaptırmalarına gerek yok.

Hardalias ayrıca, önümüzdeki günlerin pandeminin nasıl gelişeceği açısında çok kritik olduğunu belirterek, 15 Ağustos’ta çok dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi. İkinci bir dalgayla karşı karşıya kalınmaması için önlemlere uyulması çağrısında bulunan Hardalias, son bir haftada ortaya çıkan vaka sayısının 961 olduğunu söyledi.

Bazı bölgelerde restoran, kafe ve barların gece saat 12'de kapatılmasıyla ilgili önlemlere de değinen Hardalias, ihlal durumunda uygulanacak cezanın 10 bin euro olduğunu söyledi. İhlalin tekrarlanması durumunda işyerinin 20 gün süreyle kapatılacağını da sözlerine ekledi.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com