Kalan tazminatlar ödeniyor
11-08-2020
KİNAL Milletvekili İlhan Ahmet, ELGA’nın 2019 yılı tazminatlarının kalan yüzde 35’ini yarın ödeyeceğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 26 Haziran’da Atina’da ELGA Genel Müdürü Likurencos’la yaptığı görüşmeye değinen İlhan Ahmet, söz konusu görüşmede çiftçilerin 2019 yılına ait zarar tazminatlarının kalan yüzde 35’lik kısmının tamamının ödenmesini istediğini hatırlattı.

İlhan Ahmet açıklamasında, “Kurumdan yapılan son açıklamaya göre, aynen talep ettiğim şekilde ve genel müdürün beyanı doğrultusunda, söz konusu 2019 yılı tazminatlarının kalan % 35’lik kısmının tamamının hak sahiplerine ödeneceği bildirilmiştir.

Buna göre, yarın sabahtan itibaren hak sahibi kiraz, pamuk, tütün vd. ürün üreticilerinin hesaplarına, tek seferde yatırılacaktır.

Ayrıca 2019 yılında zarar görmüş olup hiç zarar parası almayanlar da yarın % 100 oranında zarar tazminatı alacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Tarım konusunda yürüttüğü çalışmalar ve temasların olumlu sonuç vermesinden memnuniyet duyduğunu belirten İlhan Ahmet açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Diğer yandan, hiç bir yetkisi olmadığı halde spekülatif ve hatalı açıklamalar yaparak, halkımızı hem yanlışa hem de umutsuzluğa sürükleyen ve bu şekilde siyaset yapmaya çalışanların bir kez daha yanıldığını görmek de halk nezdinde çok şey ifade etmektedir.

Milletvekiliniz olarak, partizanlıktan uzak kalarak bölge menfaati için özellikle de bu zor ekonomik şartlarda gece - gündüz demeden ciddiyetle çalışıp çözüm üretmeye ve siz değerli halkımı temsil etmeye devam edeceğim inşallah.”

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com