İlhan Ahmet Gümülcine’ye yapılacak hastaneyi sordu
18-09-2020
Rodop KİNAL Milletvekili İlhan Ahmet, meclis genel kuruluna sunduğu sorun önergesinde, Stavros Niarhos Vakfı tarafından Gümülcine’de yapılacak yeni devlet hastanesi projesinin hangi aşamada olduğu hakkında bilgi istedi.

Konuyla ilgili açıklamasında İlhan Ahmet, “Bölgemizde her bir yurttaşımızın hakettiği kaliteli sağlık hizmetine erişebilmesine imkan verecek bu devlet hastanesi projesinin bireysel ve kamu sağlığında ciddi bir ihtiyacı karşılayacak olması bakımından önemi büyüktür. Bu açıdan, Yunanistan’ın ve Balkanlar’ın en büyük ve modern hastanesi olma vizyonuyla 2024 yılında tamamlanması öngörülen bu projenin, ekonomik kaynak, idari hazırlık ve alt yapı çalışmaları bakımından ne durumda olduğunu ilgili bakanlığa sordum.” ifadelerini kullandı.

İlhan Ahmet, “Kamunun ve bölgenin yüksek menfaatine olan bu hastanenin bir an önce tamamlanması, öngörülen sürede tüm yurttaşlara hizmet vermeye başlaması için bölge milletvekili olarak gereken takibatı, denetimi ve baskıyı yapmaya devam edeceğim.” dedi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com