Öğretmen Hüseyin Mehmetoğlu (Sirkeci) vefat etti
23-09-2020
İskeçeli emekli öğretmen Hüseyin Mehmetoğlu (Sirkeci) vefat etti. Azınlık ilkokullarında 36 yıl hizmet veren Hüseyin Mehmetoğlu 22 Eylül Salı günü İzmit’te hayata gözlerini yumdu.

Hüseyin Mehmetoğlu, İskeçe’nin Karaköy ve Mizanlı ilkokullarında öğretmenlik yapmıştı.

1946 yılında İskeçe’de dünyaya gelen Hüseyin Mehmetoğlu, ilkokulu İskeçe Kireççiler Türk İlkokulu’nda tamamladı. Türkiye parasız ilköğretmen okulu sınavlarını kazanacak Konya İvriz İlköğretmen Okulu’na girdi. Daha sonra İstanbul İlköğretmen Okulu’na geçti ve buradan mezun oldu. Batı Trakya’ya dönerek askerlik görevini tamamlayan öğretmen Hüseyin Mehmetoğlu (Sirkeci) 1972 yılında Karaköy Türk Azınlık İlkokulu’nda görev yapmaya başladı. Burada 10 yıl 5 ay hizmet eden Mehmetoğlu, 1982 yılında Mizanlı Türk Azınlık İlkokulu’na tayin edildi. Mizanlı’da 26 yıl hizmet verdikten sonra 60 yaşını ve 35 hizmet yılını tamamladığı gerekçesiyle görevine son verildi.

Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden emekli öğretmen Hüseyin Mehmetoğlu (Sirkeci) İzmit’te vefat etti. Mehmetoğlu’nun İzmit’te toprağa verileceği bildirildi. Öğretmen Mehmetoğlu evli ve üç kız babasıydı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com