Yoğun bakım üniteleri Kovid hastalarına ayrılıyor!
23-09-2020
Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias başkanlığında yapılan toplantıda ülke genelindeki yoğun bakım ünitelerinin durumu ele alındı.

Son günlerde günlük Kovid -19 vakalarının 300’ün üzerine çıkması üzerine yetkililer bir dizi önlemi uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

Şu anda ülke genelindeki hastanelerde Kovid -19 nedeniyle tedavi altında olan hasta sayısının 580 olduğu bildirildi. Solunum cihazına bağlı olan hastaların yaş ortalaması ise 68. Yoğun bakım ünitelerindeki hastaların tüm yaş gruplarından olduğu, en genç hastanın ise 17 yaşında olduğu ifade edildi.

Yetkililerin açıklamasına göre, ülke genelinde birçok yoğun bakım ünitesi Kovid -19 hastaları için ayrılıyor. Attikon ve Gennimata hastanelerindeki yoğun bakım ünitelerinin boşaltılarak, koronavirüs hastalarına ayrıldığı kaydedildi. Attika bölgesindeki vaka artışlarından sonra Gennimatas Hastanesi’nin zor durumda olduğu ve yeni hasta kabul etmesinin imkansız olduğu vurgulandı. Son günlerde söz konusu hastaneye giren Kovid-19 hastalarının önemli bir bölümünün solunum cihazına bağlandığı da ifade edildi.

Yetkililer önümüzdeki günlerde özellikle de Atina bölgesinde durumun daha da vahim hale gelmesinden endişe ediyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com