Pazartesi bağımsız, Çarşamba eyalet başkan yardımcısı
23-09-2020
Pazartesi günü eyalet meclisinde ana muhalefet listesinden ayrılarak bağımsız eyalet meclis üyesi olan Gümülcineli Cihan İmamoğlu, bugün eyalet başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Doğu Makedonya - Trakya (DMT) Eyalet Başkanı Hristos Metios’un kararıyla eyalet meclis üyesi Cihan İmamoğlu Eyalet Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Edinilen bilgilere göre, bugün (23 Eylül 2020) Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios ile Cihan İmamoğlu arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşme sonrası Cihan İmamoğlu’nun, Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildiği duyuruldu. İmamoğlu’nun görev süresi 31 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek.

Hatırlanacağı üzere Cihan İmamoğlu, 20 Eylül Pazartesi günü ana muhalefetteki Hristodulos Topsidis’in başkanı olduğu “Bölgesel Sentez” listesinden ayrılarak bağımsız meclis üyesi olduğunu açıklamıştı.

BÖLGESEL SENTEZ LİSTESİNDEN AÇIKLAMA
Topsidis başkanlığındaki Bölgesel Sentez listesinden sert bir açıklama geldi. Açıklamada, “Cihan İmamoğlu, bağımsızlığının iddia ettiği gibi ‘hayal kırıklığı’ ya da ‘anlaşmazlık’ sonucu olmadığı, fakat Eyalet Başkanı Hristos Metios ile ucuz bir alışverişin ürünü olduğu yönündeki listemizin şüphelerini doğruladı.

Cihan İmamoğlu bir zerre dahi olsa siyasi edep, ahlak ve mertlik sahibi olsaydı, koltuğunu listesine bırakırdı…” denildi.

Bölgesel Sentez listesinin açıklamasında, Cihan İmamoğlu’nun bu hareketiyle sadece listeyi ve listede yer alanları değil, seçmenlerini de küçük düşürdüğü savunuldu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com