Bakoyanni nereleri ziyaret edecek, kimlerle görüşecek?
24-09-2020
Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni’nin hafta sonu gerçekleştireceği Batı Trakya ziyaretinin büyük ölçüde belli olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Bakoyanni, diğer temaslarının yanı sıra ziyareti sırasında Kozlukebir Belediyesi’ni ziyaret ederek belediye başkanı Rıdvan Ahmet’le görüşecek.

Bakoyanni’nin tayinli Gümülcine Vakıflar İdaresi Başkanı Selim İsa’yla da biraraya geleceği bilgisi dikkat çekti.

Bakoyanni’nin İskeçe ili ziyaretinde ise Balkan kolu köylerini ziyaret edeceği gelen haberler arasında.

Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı olarak ilk kez bölgeye gelecek olan Bakoyanni’nin ziyaretine 25 Eylül Cuma günü Dedeağaç'tan başlayacağı kaydedildi. Bakoyanni ilk olarak Evros Ticaret Odası Başkanı Hristodulos Topsidis ile görüşecek. Bakoyanni’nin daha sonra Şapçı’daki Farmaten fabrikasına gideceği akşam saatlerinde ise İşçi Merkezi Başkanı Stathis Aspiotis ile biraraya geleceği öğrenildi.

Bakoyanni’nin Şapçı Belediye Başkanı Dinos Haritopulos ve Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’le de görüşmesi bekleniyor. Ayrıca Maronya – Gümülcine Metropolisi Panteleimon ile de görüşeceği ifade edildi.

Trakya Dimokritos Üniversitesi’ni de ziyaret edecek olan Bakoyanni’nin rektör Aleksandron Polihronidis ile biraraya gelmesi bekleniyor.

Eyalet başkanlığını ziyaret edeceği öğrenilen Bakoyanni’nin Eyalet Başkanı Hristos Metios ile görüşeceği, daha sonra ise Rodop ili Ortaöğretim Müdürü Meri Kozmidu’yla biraraya geleceği bildirildi.

Bakoyanni’nin Gümülcine ziyaret çerçevesinde tayinli Gümülcine Vakıflar İdaresi Başkanı Selim İsa’yla da görüşeceği belirtildi. Ayrıca Gümülcine Hastanesini de ziyaret edeceği ve müdür Magda Yamustari ile görüşeceği kaydedildi. Bakoyanni’nin esnaf ve sanatkarlar odası ile sanayi ve ticaret odası başkanlarıyla da biraraya gelmesi bekleniyor.

Dora Bakoyanni’nin 27 Eylül Pazar günü İskeçe iline geçeceği, burada Balkan bölgesi köylerini ziyaret edebileceği öğrenildi, ancak hangi köyleri ziyaret edeceği netlik kazanmadı. Bakoyanni’nin Kozluca’daki kadın kooperatifini ziyaret edebileceği ifade edildi. Bakoyanni’nin ayrıca İskeçe’de Kavala, Drama ve İskeçe ticaret odası başkanlarıyla görüşeceği de belirtildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com