“Ya kendimizi koruyacağız ya da karantinaya gireceğiz”
24-09-2020
Başbakan Kiriakos Miçotakis televizyondan yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, “İkilem; kendini koruma ya da karantina. Görevimiz, ikinci tercihin sonuçlarının ne olduğu bilinciyle, birinci tercihi seçmek.” dedi.

Koronavirüs nedeniyle zor bir yedi ay geçirildiğini hatırlatan Miçotakis, hükümetin pandeminin yanı sıra milli konular, mülteciler, ekonomi, doğal afetler gibi başka konularla da mücadele ettiğini söyledi.

Sağlıkla ilgili mücadelede bilinçli vatandaşlara ihtiyaç duyduklarını belirten Miçotakis, pandeminin önüne geçilmesi için küçük fedakarlıklarda bulunmak gerektiğini ifade etti.

Gerekli durumlarda zor kararlar almaktan çekinmediğini kanıtladığını söyleyen Başbakan Miçotakis, devlet, bilim insanları ve vatandaş olarak sıkı bir işbirliğine ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Aşı ve tedavi yöntemi olmadığı sürece koronavirüsle yaşamayı öğrenmek gerektiğini vurgulayan Miçotakis, bunun için de günlük alışkanlıkların değişmesi gerektiğini ifade etti.

Son dönemdeki vaka artışına rağmen Yunanistan’ın diğer ülkelere kıyasla iyi durumda olduğunu belirten Başbakan, konuşmasında sağlık alanında yapılan yatırımlara da değindi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com