Bakoyanni “kışla kapatılmasın” eylemiyle karşılandı
25-09-2020
Meriç iline bağlı Sofulu yakınlarındaki kışlanın kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar Dora Bakoyanni’nin ziyareti sırasında protesto gösterisi düzenledi.

Sofulu’ya bağlı Provatona köyündeki 7. Tugayın kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni’nin 25 Eylül Cuma günü Dedeağaç’a gerçekleştirdiği ziyareti fırsat bilerek eylem yaptı.

Ellerinde siyah bayraklar taşıyan bir grup vatandaş, Ticaret ve Sanayi Odası önünde toplandı. Seslerini duyurmak için Dora Bakoyanni’nin üç günlük Batı Trakya ziyaretini değerlendiren ve kışlanın bulunduğu bölgeden gelen vatandaşlar, tugayın kapatılmamasını istediler.

Eylem yapan vatandaşların yanına giden Bakoyanni, bölgedeki kışlaların kapatılmayacağını, aksine destekleneceğini söyledi. Göreve alınacak paralı askerlerin büyük çoğunluğunun bölgeye geleceğini dile getiren Bakoyanni, genelkurmay başkanının önümüzdeki 15 gün içinde Evros bölgesini ziyaret edeceğini kaydetti.

Bakoyanni görevde olan hükümetin Evros bölgesini desteklediğini, bunu defalarca kez ispat ettiğini, bundan sonra da daha güçlü bir şekilde destekleyeceğini anlattı. Gösteri yapan vatandaşlar Bakoyanni’nin sözlerini alkışlarla karşıladılar.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com