Polis teşkilatı tutuklamalar için hazır
10-10-2020
Atina Temyiz Mahkemesi’nin Altın Şafak Partisi’ni suç örgütü kabul eden kararını açıklamasının ardından, Yunanistan Polis Teşkilatı’nın tutuklamalar için hazır olduğu bildirildi. Davada yargılanan sanıklarına verilecek cezalar pazartesi günü açıklanacak.

Ulusal basında yer alan haberlere göre polis, suç örgütü kurmak ve üyesi olmaktan suçlu bulunan Altın Şafak üyelerini yakın takibe aldı. Mahkemenin pazartesi günü hükümleri açıklamasının ardından ise tutuklamaların başlayacağı kaydedildi.

Haberlere göre, aleyhlerinde tutuklama kararı çıkan kişiler için polis ve terörle mücadele ekipleri, Altın Şafak üyelerinin bulunduğu noktalarda harekete geçecekler.

PAZARTESİ HÜKÜMLER AÇIKLANIYOR
Savcının önerisi üzerine ara verilen mahkeme, pazartesi günü saat 10.00’da yeniden toplanacak ve cezalar açıklanacak.

Altın Şafak eski milletvekillerinin de pazartesi günü mahkemede olması bekleniyor.

Bu arada, bağımsız milletvekili olarak Avrupa Parlamentosu’da yer alan Altın Şafak eski milletvekili Yannis Lagos da mahkemede olacağını açıkladı. Ancak dokunumazlığı kaldırılmadığı sürece Lagos’un tutuklanması mümkün değil. Yetkililer, erteleme cezası almaması durumunda, Lagos için uluslararası tutuklama emir çıkartılması konusunu inceliyorlar.Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com