“Bugün vaka sayısı bini geçebilir!”
27-10-2020
Bugün (27 Ekim Salı) ülkedeki Kovid -19 vaka sayısının bini geçebileceği açıklandı.

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu (EODİ) Başkanı Panayotis Arkumaneas, vaka sayısının hafta içinde artabileceği ve binin üzerine çıkabileceğini söyledi. Arkumaneas, bugün açıklanacak Kovid -19 vaka sayısının da binin üzerinde olabileceğini ifade etti.

Geçen hafta vaka sayısında hızlı bir artış yaşandığına dikkati çeken EODİ Başkanı Arkumaneas, “İçinde bulunduğumuz hafta içinde vakalar binin üzerine de çıkabilir. Bu olay muhtemelen bugün de olabilir. Son günlerde çok sayıda test yapılıyor. Günde 25 bin teste ulaşmış bulunuyoruz. Testleri, vakaların tespit edilmesi karantina altına alınması ve virüsün yayılmasını azaltmak amacıyla yapıyoruz.” diye konuştu.

Selanik, Yanya, Serres ve Kastoria’da ciddi bir sorun yaşandığını belirten Arkumaneas, başka bölgelerin de kırmızı bölgeler arasına katılabileceğini kaydetti. EODİ Başkanı son dönemde virüsün gençlerde tespit edildiğini, bunun yaşlılara da yayılması halinde sağlık sisteminin çok zor bir döneme gireceğini vurguladı.

Arkumaneas, “Alınan önlemlerin sonuç verdiğini göremiyoruz. Dolayısıyla vaka sayısı artmaya devam edebilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com