Kovid -19’la ilgili komplo teorilerine inananlar çoğunlukta
20-11-2020
Yunanistan vatandaşları, koronavirüs salgınıyla ilgili komplo teorilerine en çok inanan ülkeler arasında bulunuyor.

Yunanistan’da vatandaşlarının çoğu, Kovid -19 salgınıyla ilgili komplo teorilerine inanıyor. Konuyla ilgili olarak Selanik Aristotelio Ünivesitesi tarafından yapılan araştırmada, ülke nüfusunun yüzde 70’inin az veya çok komplo teorilerine inandığı ortaya çıktı.

Ülke nüfusunun üçte biri Kovid -19’la ilgili komplo teorilerine tamamen inanıyor. Geriye kalan üçte birlik bölümün bu teorilere kısmen inandığı veya teorilerin bir bölümünün doğru olabileceği görüşünde olduğu görüldü. Nüfusun sadece üçte biri ise küresel salgınla ilgili komplo teorilerini tamamen reddediyor.

Uluslararası bir dergide yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, salgın nedeniyle meydana gelen ölüm oranının yüksek olduğu izlenimini hükümetlerin yarattığına inananların oranı yüzde 50. Halkın yüzde 25’i ise salgının ekonomik kriz yaratmak amacıyla hükümetler tarafından üretildiğine inanıyor.

Bu arada, maskenin salgından korumadığına, maske kullanımının kişisel hakları ihlal ettiğine inanan ciddi bir kesimin de olduğu belirtildi. Bu kesim, tüm bu olayların arkasında bir örgütün olabileceğine inanıyor.

Halkın yüzde 20’si ise salgının insanlığı cezalandırmak amacıyla Tanrı tarafından gönderildiği görüşünde. Yunanistan’da halkın yüzde 5’i ise virüsün dağılmasının 5G ile ilgili olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com