Selanik’e gönüllü hemşirelerden destek
20-11-2020
Artan Kovid-19 vakaları nedeniyle personel sıkıntısı çeken Selanik hastanelerine ülkenin dört bir yanında gönüllü hemşireler destek veriyor. Gümülcine Devlet Hastanesi’nden destek için giden beş hemşirenin içinde azınlıktan bir hemşirenin de yer aldığı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nın destek çağrısı üzerine, ülkenin dört bir yanından bir grup hemşire gönüllü olarak Selanik kentine gitti. Selanik’teki hastanelerde görev alacak gönüllüler arasında Gümülcine Devlet Hastenesi’nden de beş hemşire bulunuyor.

Girit Adası’ndan 10 hemşire, Kovit-19 vakalarının ciddi artış gösterdiği ve sağlık sisteminin zor anlar yaşadığı Selanik’teki İppokratio Hastanesi’nde görev aldı.

Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias, Girit Adası’ndan Selanik’e gönüllü olarak giden hemşirelerin yanı sıra ülkenin başka bölgelerinden 23 hemşirenin daha destek çağrısına olumlu yanıt verdiğini duyurdu. Söz konusu 23 gönüllünün içinde Gümülcine Devlet Hastenesi’nden de beş hemşire yer alıyor. Gümülcine’den giden hemşirelerin de İppokratio Hastanesi’nin Kovid-19 hastaları için ayrılmış yoğun bakım ünitesinde görev aldığı öğrenildi.

Diğer hemşirelerinin de Argos, Korinthos, Kerkira, Yanya ve Sparti’den oldukları belirtildi.

4. Sağlık Bölgesi Müdürü Dimitris Çalikakis, önümüzdeki dönem hemşirelerin yanı sıra gönüllü olarak doktor, fizik tedavi uzmanları ve radyoloji teknikerlerinin de Selanik’e gelmesinin beklendiğini belirtti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com