24-08-2015
İSTİRHAM EDİYORUZ!
Muhterem hemşehrilerim;

İnsanlık namına: “ANA DİLLERİ TÜRKÇE’yi” kendi azınlık ailesine ait orta bir sınıflarında okumak için gerek Gümülcine “CELAL BAYAR” ortaokul birinci sınıfına, gerekse İskeçe “ÖZEL GÜNDÜZLÜ MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU” birinci sınıfına ön kaydını yapmış olan ve yapmak isteyen bütün evlatlarımızın sığacağı şimdilik geçisi bazı “PREFABRİK” sınıflar istiyoruz.

Bunu neden istiyoruz? Azınlık çocuklarının, kendi okullarında eğitim hakkını kullanabilmeleri için istiyoruz! Bu çocuklarımızı okullarımıza almak için notumuzun ilk cümlesi olanı cümlemizi bir daha tekrarlayalım: “KİRYOSLARve KİRİYALAR; “İNSANLIK NAMINA” sizden rica ve istirham ediyoruz.

Vatandaşı olduğumuz hükümetimizin her katındaki yönetici ricaline de şunu söylüyoruz: “LÜTFEN BİRAZ İNSAFLI OLUNUZ” ve CELAL BAYAR’a vaad edilen ilave prefabrik sınıfları yapınız.

İskeçe “ÖZEL GÜNDÜZLÜ MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU ve LİSESİ”nin fotoğraflarda gördüğünüz gibi ferah, geniş, saray bahçesi gibi yeşil, bir gencin rahat her türlü eğitim, kültür ve spor yapabilecek donanımlı SPOR ve KÜLTÜR sitesine çocuklarımızı şimdilik sığdıralım.

Ayrıca DEVLET BABA’ya da şunu söylemek istiyoruz: Bu tesisimizi, kıpkırmızı açmış yüzlerle şimşir çiçekleri ve yüze yakın selvisi ile mekanımızı yavrularımıza ve onların eğitimine açalım.

İsteğimizi bütün İskeçe azınlık halkı namına rica ediyoruz, efendiler...
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com