25-05-2015
50 Yıl Önce 10 Mayıs 1965’te İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU GÜNDÜZLÜ ÖZEL AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ KURULDU -2-
İskeçe Gündüzlü Özel Salihoğlu MUZAFFER Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nin 50. yıl dönümünde çok enteresan bir olay daha gerçekleşmiştir.

Çok uzun yıllardan beri Lise 3 mezunları arasında KIZLAR hep birinci olmuştur.
50. eğitim yılını kutlayan bu irrfan yuvamızda yukarıda dediğimiz gibi çok uzun yıllardan sonra bu yıl ilk defa bir erkek öğrenci birinci olmuştur. İkinciliği ve üçüncülüğü ise iki kız öğrenci paylaşmıştır.

İsimleri şöyle:

1 Ramadan Haliloğlu (İnhanlı)

2 Murşen Kahya (Mustafçova)

3 Beyza Hacı Salih (İskeçe)

Yolunuz ve şansınız açık olsun sevgili çocuklar.

Muhterem hemşehrilerim;

Geçen haftaki sohbetimizde hatırlatmıştık. İskeçe GÜNDÜZLÜ ÖZEL MUZAFFER Salihoğlu AZINLIK ORTAOKULU ve LİSESİ, kuruluşu 10 Mayıs 1965 tarihindedir. Bu yıl 50. yılını önümüzdeki sonbaharda, bu biricik müessesemize yaraşır bir kutlama töreni yapacağımızı ümit ediyoruz.

Bu irfan ocağından mezun olanlar, halen okuyanlar ve önümüzdeki ders yılında kendi okullarını tercih edip okuyacak olan sevgili yavrularımız da şunu bilsinler. O müessese bütün azınlık ailesinindir.

O irfan ocağımızın 50. namı ibret için şanına ve namına yaraşır bir törenle taçlandıracağız. Bu haftaki sohbetimizde okuduğunuz gibi: Gözbebeğimiz olan bu okulumuza ilk büyük hediyeyi Lise 3’ler verdi.

Bu sevgili öğrencilerimize hem teşekkür ederiz, hem de bundan sonraki üniversite ve özel hayatlarında hem başarılı olsunlar ve hem de mutlu olsunlar. O virane okul binasını unutmayın sevgili çocuklar. Türk-Rum öğretmenlerinizi asla unutmayınız. O okulun öğretmenleri de, yöneticileri de daima sizin yanınızda olacağını da belleğinizden asla silmeyiniz.

Çocuklarını kendi okullarına gönderen velilere de hem teşekkür ederiz, hem de şunu hatırlatırız. O okul çocuklarınızın ikinci evidir. o okulun bütün kadrosu da sizin evinizin birer ferdidir. O okulun bütün elemanlarına güveniniz ve inanınız. Son söz mü? Kendi evinizin kapısından başka hanenin kapı mandalını kaldırmazsanız, siz karlı çıkarsınız. Dersek her halde ayıp olmaz değil mi.
Not: 2 Aralık 1952 tarihinde açılan ilk orta eğitim kurumumuz “Celal Bayar Lisesi”ni asla unutmadık. Gelecek sohbetlerimizde onları da bol bol konuşacağımızı ayrıca hatırlatmayı bir borç kabul ediyoruz.
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com