DMT Eyaleti'ne ait lezzetler Brüksel'de tanıtıldı
09-03-2019
Doğu Makedonya Trakya Eyaleti sınırlarında üretilen yöresel yiyecek ve içecekler Belçika’nın başkenti Brüksel'de 5-6 Mart tarihlerinde düzenlenen “Gastronomi ve Mutfak Tanıtımı” etkinliğinde tanıtıldı.
Fotoğraflar

SYRİZA Partisi Avrupa Parlamentosu Milletvekili Stelyos Kouloglou davetiyle etkinliğe katılan Doğu Makedonya Trakya Eyaleti heyetinde Rodop ilinden Eyalet Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza da yer aldı.

DMT Eyaleti heyetinde meclis üyeleri İoannis Mboutos, (Avrupa Programları Sorumlusu) ve Yorgos Zimbidis de yer aldı.

Brüksel'de düzenlenen gastronomi etkinliğinde katılımcılara, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti'ne özgü bir çok yiyecek ve içecek ikram edilerek tanıtıldı. Doğu Makedonya Trakya Eyaleti'ni temsilen Yunanistan'dan Aşçı Müdürü Manos Makroyannakis ve dünyaca ünlü şef Nikos Fotiadis ve şef adayı Giorgos Papamihail gözetiminde bölgenin lezzetleri katılımcıların beğenisine sunuldu.

Etkinlikteki tanıtım standında Gümülcine kahvesi, sucuk lokum, peynirler, şarap çeşitleri, kavurma, pastırma, farklı çay çeşitleri ve benzer ürünler tanıtıldı.

DMT Eyaleti heyeti, Brüksel “Gastronomi ve Mutfak Tanıtımı” etkinliğinde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya katılan basın mensuplarına ve yabancılara bölge ve bölgenin geleneksel tatları hakkında bilgiler verdiler, sorulan soruları yanıtlandı.


Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1082
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com