“Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları” Batı Trakya’da!
18-05-2019
Türkiye’deki Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen "Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları" Batı Trakya'da devam ediyor!
Fotoğraflar

Programa göre geleneksel sahne sanatlarından Hacivat ve Karagöz sahnelenecek.

Gümülcine Türk Gençler Birliği ve İskeçe Türk Birliği'nin desteklediği etkinliklere tüm halkın davetli olduğu belirtildi.

YTB BAŞKANI ABDULLAH EREN BATI TRAKYA’YA GELİYOR

"Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları" projesi hakkında açıklamalarda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren “YTB olarak Ramazanın bereketinden faydalanmaya çalışıyoruz. YTB olarak Ramazan bizim için tüm İslam aleminde olduğu gibi hizmetlerimizi daha geniş coğrafyalara yayabileceğimiz ve daha bereketli bir şekilde geçirebileceğimiz çok mübarek bir ay. Makedonya, Kosova ve aslen benim de memleketim olan Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde geniş katılımlı iftarlar vereceğiz.” ifadelerini kullanırken, bu ülkelerde iftar sonrası, Türk sanat ve kültürünün tanıtıldığı, Hacivat – Karagöz oyununun ve çocuklara yönelik tiyatroların sergilendiği çeşitli etkinlikler yapacaklarını ve kendisinin de bu programların hepsine gideceğini söyledi.

"Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları"nın Batı Trakya programı söyle:


18 Mayıs 2019 Cumartesi

Gümülcine - Değirmendere Köyü.


19 Mayıs 2019 Pazar

İskeçe - Ketenlik Köyü

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com