Kadınlardan Lüleburgaz ve Kırklareli’ne kültür gezisi
17-07-2019
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Kadınlar Kolu, İskeçe Türk Birliği (İTB) Kadınlar Kolu, Dinkler Hanımeli Derneği, 13 Temmuz Cumartesi günü Lüleburgaz ve Kırklareli'ne kültür gezisi düzenledi.
Fotoğraflar

Geziye BTAYTD Kadınlar Kolu Başkanı Sevkan Tahsinoğlu ve üyeleri, Dinkler Hanımeli Derneği Başkanı Aylin Ahmetoğlu ve üyeleri, İTB Kadınlar Kolu Başkanı Sevcan Hacı Ali ve üyeleri ile çok sayıda kadın katıldı.

Lüleburgaz'da emekli müzik öğretmeni Şükran Akdeniz tarafından karşılanan kafile, daha sonra Lüleburgaz Ertuğrul köyüne geçti. Grup Ertuğrul köyünde, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker ve Cumhuriyet Kadınlar Korosu tarafından karşılandı. Cumhuriyet Kadınlar Korosu ekibinin hazırlamış olduğu köy kahvaltısından sonra, dere boyuna geçildi. Daha sonra Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker ve Şükran Akdeniz ile birlikte Kaynarca Kasabasına gidilerek, rehber eşliğinde 250 yıllık tarihi taş değirmen, Kaynarca Şelalesi, Kaynarca Mağarası ve tarihi Beşçeşmeler ziyaret edildi.

Batı Trakyalı kadınlar daha sonra Kırklareli'ye geçti. Kırklareli’nde Atatürk'ün Selanik’teki evinin birebir aynısı olarak inşa edilen ve düzenlenen Atatürk Evi Müzesi ve Özel İdare Müzesi ziyaret edildi. Kırklareli'nden ayrılan grup Edirne üzerinden Yunanistan’a döndü.

Geziyle ilgili olarak BTAYTD tarafından yapılan açıklamada “Gezimize katılan tüm bayanlara, bizi en güzel şekilde ağırlayan, başta Kaynarca Belediye Başkanı sn. Serdar Türker 'e, emekli müzik öğretmeni sn. Şükran Akdeniz' e ve Lüleburgaz Ertuğrul Köyü Cumhuriyet Korosu ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1079
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com