Yassıköy Belediyesi’nde ürün zarar bildirimi başladı
17-07-2019
Geçtiğimiz hafta Rodop ilini etkileyen şiddetli yağmur, fırtına ve dolu yağışından en çok etkilenen bölgelerden biri olan Yassıköy’de ELGA yetkilileri zarar tespit çalışması yaptı.

ELGA kurumu yetkilileri Yassıköy Belediyesi sınırları içerisinde dolunun etkili olduğu yerleri gezerek, zararları yerinde inceledi. ELGA yetkililerine yeni seçilen Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin de eşlik etti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Önder Mümin zarar tespiti için bildirimlerin 15 Temmuz itibariyle başladığını ve 25 Temmuz gününe kadar devam edeceğini belirtti.

Önder Mümin açıklamasında, “ELGA yetkilileri ile birlikte doğal afetten zarar gören bölgeleri ziyaret ettik. Yassıköy Belediyesi dahilinde zararın 100% oranında tazmin edilmesi ve tespitlerin en kısa zamanda tamamlanması gerektiğini aktardım. Zarar tespiti için bildirimler 15 Temmuz 2019 itibaren başlamış olup, 25 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecektir. Afetzedelerin belediyemizin ELGA sorumlularına vakit geçirmeden başvurması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1079
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com